על הטיפול החדשני שלנו

ברוכות הבאות ל- Vclinic- קליניקה
המתמחה בטיפול וריפוי הפרעות בתפקוד המיני הנשי
ומובילה גישה ייחודית חדשנית ופורצת דרך לטיפול ולפתרון הפרעות כאב ווגיניזמוס

 

בשל היות הוגיניזמוס, מצב המתעורר ומורכב הן מגורמים פיזיים והן מגורמים רגשיים , מרבית הטיפולים המוצעים כיום אינם מצליחים לתת מענה מלא כאשר כל טיפול עומד בפני עצמו.

 

מצב זה מצריך מהאישה המתמודדת עם וגיניזמוס, במרבית מהמקרים, לצרוך בו זמנית יותר מטיפול אחד ו/ או לסיים טיפול אחד ולעבור אחריו לטיפול אחר. 

 

המשמעויות לכך הן שטיפול בכאבים בחדירה עלול להמשך לאורך תקופה ארוכה, בה הסבל ממשיך להתקיים, להיות בעל עלות כלכלית גבוהה ולעיתים אף לגרום לשחיקה המובילה לחוסר התמדה והפסקת הטיפול.

 

גם כאשר האשה מתמידה בטיפול בוגיניזמוס, בדרך כלל התוצאה הינה הטבה ושיפור במצב ולא החלמה מלאה.

 

הטיפולים בוגיניזמוס המסורתיים הקיימים כיום

 

1. טיפול פסיכולוגי רגשי- (פסיכולוגיה/פסיכותרפיה): עוסק ברגשות ובנפש האדם. בטיפול מתקיימת היכרות מעמיקה עם המחשבות  ודפוסי ההתנהגויות שלו וגילוי המקור להן. הבנה זו תוביל ליצירת שינוי.  הדרך בטיפול הרגשי תכלול חשיפת הכוחות והיכולות של האדם והעלתם למודעות.   הטיפול מתקיים בדרך כלל על ידי שיחה, אם כי יכול להתבצע ולכלול  גם דרכים שאינן מילוליות כגון דרמה, תנועה, אומנות.

2. טיפול התנהגותי קוגנטיבי (CBT-Cognitive Behavioral Therapy):  טיפול המדגיש את השילוב בין קוגניציה (חשיבה) לבין הפעולה וההתנהגות הישירה הנובעת ממנה. מטרתו העיקרית היא לעזור לאדם להוביל שינוי בדפוסי החשיבה ומתוך כך להוביל לשינוי התנהגותי ול״וויתור״ על דפוסי התנהגות שאינם יעילים ומועילים לאדם.

3.טיפול מיני (Sex Therapy): טיפול פסיכותרפי בדיבור המתבצע על ידי מטפל שעבר הכשרה מיוחדת המתמקדת בהתמודדות עם קשיים מיניים. במסגרת הטיפול, ישנה התמקדות בחוויה המינית והרגשית ומתן כלים להתמודדות עם קשיים מיניים. מטרת הטיפול הינה להביא לשיפור בתפקוד המיני.

4. פיזיותרפיה של רצפת האגן: הקניית כלים ותרגילים לחיזוק ושיפור השליטה בשרירי הנרתיק ורצפת האגן  על מנת לשפר את היכולת לשלוט בכיווץ ובהרפיה שלהם (תרגילי קגל-Kegel Exercises, ביו-פידבק Biofeedback)

5. תרגילי הרפייה להפחתת חרדה: שימוש בדמיון מודרך (שימוש בדמיון כדי להשפיע על המצב הנפשי והגופני), תרגול נשימות נכונות.

6. דה-סנסיטיזציה (Desensitization): אימון באמצעות החדרת מרחיבים/מאמנים נרתיקיים בקטרים עולים (אביזרים דמויי חרוט בקטרים משתנים )

 

בטיפול המסורתי, בדרך כלל ממליצים לאישה לצרוך יותר משירות אחד.

צרי איתנו קשר

שדרות בן גוריון 30 חיפה : 058-667-5067

דילוג לתוכן