מה זה דיספראוניה ואיך עובד הטיפול?

מה זה דיספראוניה ואיך עובד הטיפול?

מה זה דיספראוניה ואיך עובד הטיפול?

כשליש מהנשים בעולם סובלות ממצב הקרוי דיספראוניה, המוגדר בתור תחושת כאב הנחווית בזמן החדירה, כתוצאה מגורמים פסיכולוגיים או פיזיולוגיים. חלק גדול מהנשים יחוו תחושת כאב בזמן המגע המיני, בין אם מדובר על מצב שנגרם כתוצאה מדלקת בנרתיק, זיהום פטרייתי, וסטיבוליטיס, וגיניזמוס, מחלת מין וכדומה. בחלק מהמקרים מדובר על אירוע חולף, המטופל בקלות באמצעות משחה או […]

כשליש מהנשים בעולם סובלות ממצב הקרוי דיספראוניה, המוגדר בתור תחושת כאב הנחווית בזמן החדירה, כתוצאה מגורמים פסיכולוגיים או פיזיולוגיים.

חלק גדול מהנשים יחוו תחושת כאב בזמן המגע המיני, בין אם מדובר על מצב שנגרם כתוצאה מדלקת בנרתיק, זיהום פטרייתי, וסטיבוליטיס, וגיניזמוס, מחלת מין וכדומה.

בחלק מהמקרים מדובר על אירוע חולף, המטופל בקלות באמצעות משחה או כדורים ייעודיים. לעומת זאת, במקרים אחרים מדובר על תחושת כאב, צריבה או שריפה, שאינה עוברת ומלווה את האישה לכל אורך חייה.

חשוב לדעת שאתן לא לבד ואין שום סיבה להתבייש או לחוות מבוכה כתוצאה מכך. באמצעות הקפדה על אבחון מקיף ויסודי תוכלו להבין את מקור הבעיה ולזכות בטיפול בהתאמה אישית.

דיספראוניה – קווים לדמותה

כאבים בזמן קיום יחסי מין יכולים לנבוע מסיבות שונות, לכן חשוב לאבחן את מקור הבעיה ולטפל בו באופן ממוקד. לא פעם מדובר על כאב שנובע כתוצאה מחומרי סיכה דלים, מצב האופייני לנשים בגיל המעבר.

ירידה ברמות האסטרוגן עלולה להוביל לתחושת יובש בנרתיק, לכן ניתן לפתור זאת בקלות באמצעות חומרי סיכה ייעודיים. כמו כן, הדבר אופייני לנשים אחרי לידה, בזמן הנקה או כתוצאה ממשחק מקדים קצר מידי.

מעבר לכך, תרופות נוגדות דיכאון, תרופות הרגעה, אנטי היסטמינים ותרופות נוספות עלולות להוביל לכך. מצבים מסוג זה ניתן לפתור בקלות, אך במידה ומדובר על טראומה שנגרמה מניתוח או מום מולד, מדובר על פתרון מורכב יותר.

בנוסף לכך, כדאי לזכור כי נשים שסובלות מווגיניזמוס חוות התכווצויות בלתי רצויות של שרירי הנרתיק, העלולות לגרום לתחושת כאב בזמן החדירה.

כדאי לציין כי גם תסמונות כאב כגון אנדומטריוזיס, מחלות דלקתיות של האגן, צניחת רחם, ציסטות בשחלות וכמובן גורמים רגשיים עלולים להוביל לתחושת כאב בזמן חדירה.

אבחון וטיפול במקרים של דיספראוניה

האבחון כולל איתור של גורמים אפשריים למקור הכאב ושלילתם. לכן מדובר על אבחון שמתבצע בשלבים, במטרה לשלול קיומן של מחלות מין, זיהומים, גידולים וכדומה. לאחר האבחון ניתן לבחור בין מספר רב של דרכי טיפול בכאבים בחדירה, בהתאם למקור הבעיה.

בחלק מהמקרים יהיה צורך להשתמש במשחות ייעודיות, במטרה להגביר את חומרי הסיכה בנרתיק.

אופציה נוספת היא תרפיה וטיפול ממוקד ברגישות היתר באזור הנרתיק, באמצעות שילוב של דמיון מודרך, תרגילי הרפיה וטכניקות שונות להקלה על הכאב.

במקרים של וגיניזמוס ניתן לטפל באמצעות הזרקה מבוקרת של בוטוקס לשרירים הנמצאים בפתח הנרתיק, במטרה להרפות את השרירים ולמנוע את ההיצרות הנרתיקית בזמן החדירה. 

אנו בקליניקת femlife נשמח לספק לכן טיפול יעיל ומותאם אישית במקרים של דיספראוניה. אנו מתמחים בפתרון בעיות בתפקוד המיני הנשי ונשמח לסייע לכן להחלים מהפרעות כאב שונות, כולל וגיניזמוס, דיספראוניה וולוודיניה. הצוות שלנו מקצועי ומנוסה ונשמח להציע לכם מעטפת מקיפה, הכוללת טיפול רפואי ופסיכולוגי. לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים, צרו קשר!

צרי איתנו קשר

שדרות בן גוריון 30 חיפה : 058-667-5067

דילוג לתוכן